27 Mayıs 2019 Pazartesi Saat:
08:05
13-06-2016
  

Bahreyn İHM Başkanı Tutuklandı

Bahreyn rejimi, halk hareketini bastırmak amacıyla geniş biçimde muhalifleri tutukluyor...

Facebook da Paylaş

 

Bahreyn'de insan haklarının ihlal edilmesi devamında bu ülke askeri güçleri Bahreyn İnsan Hakları Merkezi Başkanını bir kez daha göz altına aldılar.

İRİB haber ajansının bildirdiğine göre bu açıklamayı yapan Bahreyn İnsan Hakları Merkezi Başkanı Nabil Receb'in eşi Sümeyye Receb, Al-i Halife yönetimi askerlerinin dün gece Nebil Receb'in evine saldırarak kendisini göz altına aldıklarını bildirdi.

Bahreyn rejimi, ülkede halk hareketini bastırmak amacıyla geniş biçimde muhalifleri tutuklamakta, işkenceye tabi tutmaktadır.

Prison Studies internet sitesi daha önce Bahreyn yönetiminin 2013 aralık ayına kadar ülkede 4030 kişiyi hapse attığını ve sahip olduğu nüfus oranına nisbetle Ortadoğu bölgesinde bu konuda ilk sırada yer aldığını bildirmişti.

Bu arada Bahreynli muhalifler de yaptıkları yazılı açıklamada şu anda Bahreyn cezaevlerinde siyasi amaçlı tutuklanarak hnapse atılan 10 bini aşkın insanın bulunduğunu, bunlardan 150 kişinin müebbet hapse mahkum edildiğini, 200 kişinin de zindan ortamında ağır işkenceler sonucu malül kaldıklarını bildirdi. Yapılan resmi istatistiklere göre halı hazırda Bahreyn'in nüfusu 1 milyon 300 bin kişi olup bu rakamın önemli bir kısmını ülkede yaşayan yabancılar oluşturmakta. Bahreyn 2011'den beri halkın barışçı gösterilerine sahne olmaktadır.

 

Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler