27 Mayıs 2019 Pazartesi Saat:
07:54
29-03-2016
  

Bahreyn'de İnsan Hakları Ayak Altında

Bahreyn de Şia'ları kafir olarak tanımlayıp sonrada onların öldürülmelerini teşvik eden bir kitap yayınlanmaktadır.

Facebook da Paylaş

El- Alem haber ajansının haberine göre, Bahreynli bazı Aktivistler, Beyt-ul Bahreyn adlı yayın evinin yayınladığı bir kitapta, Ehlibeyt mektebine mensup kişileri işaret ederek “Rafizileri tekfir etme” konulu bölümlerinin içerdiğini bildirdiler. Halbuki Bahreyn halkının nüfus çoğunluğunun Ehlibeyt mektebine mensup olan kimseler teşkil etmektedir.


“Bahreyn kadınları” adlı dergide bu kitabın 2016 Mart ayının 5' den 14' üne kadar Bahreyn Uluslar arası kitap fuarında yayınlandığını bildirdiler. Bu kitabın bazı bölümlerinde Abdul Melik Şafinin kaleminden şu cümlelerinde yer aldığı kaydedilmiştir:

Eğer Alimler onları ‘Rafizileri’ tekfir etmekten kaçındıysalar dahi sizler hiç  çekinmeden onları tekfir edin”


Bu kitap Ehlibeyt mektebine mensup olan kimselerin öldürülmeleri hususunda uydurma ve yalan hadisler nakletmektedir. Uydurma ve yalan olan o hadislerden biri şu şekildedir: “Benden sonra kötü isimli, rafizi adında bir gurup ortaya çıkacaktır. Onları nerede bulur iseniz öldürün, zira onlar müşriktirler.”


Bahreyn İnsan hakları merkezi müdürü Yusuf Muhafize konuyla ilgili şöyle açıklama yaptı:

 

Bahreyn de Şia'ları kafir olarak tanımlayıp sonrada onların öldürülmelerini teşvik eden bir kitap yayınlanmaktadır. Bu tutumun kendisi Bahreyn rejiminin çıkarları doğrultusunda gurup ve hizipler arasında yeni bir fitne çıkarma metodu olduğunun kanıtıdır. Bundan dolayı tüm müslüman alemine uyarılar yapılmalı ve insan hakları mahkemesine başvurulmalıdır.

 

Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler