27 Kasım 2021 Cumartesi Saat:
07:16
27-07-2021
  

Ayetullah Mustafa Hasenâtî Türkiye'de + FOTO

İslam İnkılabı lideri Ayetullah Seyyid Ali Hamaneî'nin temsilcisi ve İsfahan'ın Necefabad Cuma İmamı Ayetullah Mustafa Hasenâtî Türkiye'de...

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

Gadir-i Hum kutlamaları kapsamında ülkemize ziyaret gelen Hasenâtî, İstanbul'da Türkiye'deki Ehl-i Beyt Âlimlerinin çatı kuruluşu olan Ehla-Der'in davetlisi olarak düzenlenen kutlama programına katıldı.

 

Program Kevser Kültür Merkezi Mescidi’nde İstanbul ve civar illerden gelen Ehl-i Beyt âlimlerinin katılımı ile gerçekleşti.

 

Ayetullah Hasenâtî, burada Gadir-i Hum Bayramı vesilesiyle hazırlanan programda âlimler ile buluştu. Sunuculuğunu Kadir Akbalık’ın yaptığı program, değerli Ehl-i Beyt âlimimiz Ali Turan'ın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. 

 

Programın açılış konuşmasını Ehla-Der Genel Başkanı Sayın Kadir Akaras yaptı. Farsça yaptığı konuşmada, Türkiye'deki ilmi, dini, kültürel vb. çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Akaras konuşmasında; Türkiye'deki ister Sünni-Şii, ister Şiiler arasındaki örnek birlik ve vahdet oranını anlatarak, Türkiye-İran ilişkilerinin de İslam âleminin Vahdet ve kalkınmasındaki önemli rolünü vurguladı.

 

Daha sonra kürsüye davet edilen Ayetullah Hasenâtî de, aziz ve güzel Türkiye'de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yürütülen çalışmalarla ilgili başarı temennisi ve duasında bulundu.

 

Hasenâtî, irfanî ve ahlakî ayet ve hadislerle süslediği konuşmasında Ehl-i Beyt sevgi ve muhabbetinin birleştirici yönlerine dikkat çekerek, âlimlerin eğitim ve öğretimdeki rolünün hayati önem taşıdığını ve 30 yıl önce talebe olarak tanıdığı kişilerin şimdi başarılarını görmenin mutluluğunu yaşadığını kaydetti.

 

Programın ardından, Ayetullah Hamaneî'nin temsilcisi Ayetullah Hasenâtî, On4 Tv'yi de ziyaret etti. Kanalla ilgili bilgiler alan Ayetullah Hasenâtî, başarı dileklerini iletti.

 

Kevser Kültür Merkezi Mescidi’nde düzenlenen Gadir-i Hum kutlama programı kendisi onuruna katılan âlimlere İhsan yemeği verilerek son buldu.

 

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler