18 Eylül 2020 Cuma Saat:
22:26
18-02-2020
  

Almanya'da Hz. Fatıma'nın Doğum Günü Kutlandı + FOTO

Hz. Fatıma'nın Doğum Günü Etkinliği- Frankfurt / Almanya - Şubat / 2020

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 


Almanya'nın Frankfurt şehrinde Hz. Fatimatu'z-Zehra Camiî (Frankfurt İslam Merkezi) tarafından düzenlenen “Hz. Fatıma’nın (a.s) Doğum Günü ve Dünya Müslüman Kadınlar Günü Konferansı" birçok gurbetçi vatandaşımızın ve alimlerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.

Ehla-Der Genel Başkanı Kadir Akaras'ın da iştirak ettiği ve Avrupa'nın farklı şehirlerinden yaklaşık 400 kişinin katıldığı program değerli Ehl-i Beyt âlimimiz Cafer Bayar Hocamızın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Açılış konuşmasını yapan Hz. Fatimatu'z-Zehra Camiî İmamı kıymetli âlimimiz Mustafa Sarıhan, Hz. Fatıma'nın (a.s) Doğum Günü ve Dünya Müslüman Kadınlar Gününü tüm katılımcılara tebrik ederek, günün ehemmiyet ve önemini dile getirdi.

Daha sonra Ayetullah Seyyid Ali Hamaneî’nin uluslararası ilişkiler sorumlusu Hüccetu’l İslam Ekber Fellahnejad günün anlam ve önemini hadis ve rivayetlere değinerek, Peygamber Efendimizin kızı Hz. Fatimatu'z-Zehra'nın faziletleri hakkında dinleyicilere faydalı bilgiler verdi.

Ardından kürsüye davet edilen Avrupa Ehlibeyt Âlimler Birliği yönetim kurulu üyesi Hüccetu’l İslam Şeyh Sabahattin Türkyılmaz ise Hz. Fatıma’yı antropolojik boyutu ile tanımak yerine, velayetî boyutu ile tanımalıyız diyerek Ehl-i Beyt’in velayeti içerisinde Hz. Zehra’nın konumu anlattı.

 

Daha sonra Avrupa Ehlibeyt Gençliğin Başkanı Sayın Mehmet Yüksek Hz. Fatıma’nın (as) yöntemi ile  çağımızda çocuk eğitimi hakkındaki sunumunu yaptı.
 


Program sonunda çocuklara hediyelerinin verilmesinin ardından çekilişler yapılarak çeşitli hediyeler takdim edildi.

 

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler