28 Şubat 2021 Pazar Saat:
11:30
14-02-2014
  

Alevi Dedeleri Kerbela'da

Aliyel Murteza'nın erdem yolunu kıyamete kadar götüreceğiz...

Facebook da Paylaş

 

Alevi dedeleri Kerbela'da Hz. Hüseyin (a.s) ve Hz. Abbas'ın (a.s) türbeleri ile Kerbela savaş alanını ve savaş çadırlarının bulunduğu yerleri ziyaret etti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Turizm ve Seyahat Acenteleri Birliği (TçRSAB) ve Cem Vakfının katkılarıyla düzenlenen yolculukta, konuklar Kerbela'da kutsal mekanları gezdi.

Kerbela'da Hz. Hüseyin'in (a.s) türbesininde duygusal anlar yaşayan ziyaretçiler dua ederek Hz. Hüseyin'e (a.s) mersiye okuyup gözyaşı döktü.

Alevi dedeleri daha sonra Hz. Zeynep'in (s.a) savaşı izlediği tepenin bulunduğu bölgeden, savaş çadırlarının olduğu alana geçti.

Ziyaretçiler ardından Hz. Hüseyin'in (a.s) alemdarlığını yapan, Kerbela çölünün susuz kahramanı Hz. Abbas'ın (a.s) türbesini ziyaret etti.

Alevi Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Celal çzer yaptığı açıklamada uzun zamandan beri hayal ettikleri Kerbela'yı görmenin mutluluğunu yaşadıklarını, kendisinin bir Hz. Muhammed Mustafa torunu, Aliyel Murteza'nın erdem yolunun taşıyıcısı olduğu ve bu değerleri kıyamete kadar götüreceklerini söyledi.

 

Ehlader haber
 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler