21 Ekim 2021 Perşembe Saat:
04:53
06-07-2012
  

Malatya Mevlana Camisinde İmam Mehdi?nin (a.s) veladeti kutlandı

Malatya Ehlibeyt Dostları Mevlana Camisinde Kutlu Doğum Günü programı yaptılar

Facebook da Paylaş

 Hz. Mehdi'nin (a.s) doğum günü kutlama programı Şeyh Ali Çalar hocanın Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Kuran tilavetinden sonra kutlu güne dair Ş. Sadık Gökgöz hoca ve H. Bayram Soyaslan tarafından şiirler okundu ve sinevizyon gösterisi yapıldı.

Cami yönetimi adına açılış konuşması yapan Mehmet Kocaaslan, Hz. Mehdi'nin (a.s) özellikleri, siması, yaşantısı ve isimleri üzerine sohbet etti ve programın devamında,Mevlana Cami Hocası Şeyh Ali Çalar günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.

Ş.Ali Çalar konuşmasında öncelikle Allah'ın evi olan caminin önemine vurgu yapan hoca, bu yılki Kuran kursunda dört öğrencinin Tecvid öğrendiğini ve dokuz öğrencinin Kuran okumaya geçtiğini ve bu çalışma Malatya Mevlana Camisinin  meyvesi olduğunu vurguladı. Daha sonra konuşmasına Hz. Mehdi'nin (a.s) annesi Nergis Hatun'un Samerra'ya gelişini ve İmam Mehdi'nin (a.s) mucizevi dünyaya geliş olayını anlattı.

Ş.Ali Çalar, konuşmasına şöyle devam etti:

Zuhuru bekleyen insanların sahip olmaları gereken sıfatlar vardır. Zuhuru bekleyen İmam Mehdi (a.s) aşıklarının, İmam Mehdi'ye (a.s) layık olmaları gereklidir. Mümin öyle bir şekilde olmalıdır ki İmam Mehdi  (a.s) ona baktığında lezzet alsın. Her Cuma amel defteri İmam Mehdi'nin (a.s) huzuruna getirildiğinde, Mümin kimse Zamanının İmam'ını sevindirmelidir. Üzmemelidir.

Programın sonunda Hz. Mehdi'nin (a.s) ferec duası okunduktan sonra Müminler tarafından hazırlanmış olan ihsanlar dağıtıldı ve kutlama programı son buldu.


Ehlader Kültür-Araştırma

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler