20 Mayıs 2022 Cuma Saat:
20:09
01-01-2021
  

Ayetullah Misbah Yezdî İçin Başsağlığı Mesajı

İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn. “Biz Allah içiniz ve sonunda O'na dönüp gideceğiz.”

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 
انا لله و انا الیه راجعون 
رحمة الله عليه و حشره مع انبيائه و أوليائه
 
 
 
 
Maalesef miladi yeni yıla büyük bir üzüntü ile girmiş bulunmaktayız. Ehl-i Beyt Mektebinin yetiştirmiş olduğu kıymetli âlimlerden ve İmam Humeynî Araştırma ve Eğitim Kurumu Başkanı Ayetullah Muhammed Taki Misbah Yezdî bugün akşamüzeri Hakka yürüdü.
 
87 yaşında dâr-ı bekâya irtihal eden Ayetullah Muhammed Taki Misbah Yezdî modern dönem İslam filozofları arasında sayılmaktaydı. Siyasi kimliği ve devrimci yönüyle 79 İslam İnkılabı öncesi ve sonrasında Merhum İmam Humeynî’nin en büyük yardımcılarından birisi olarak tanınan bu büyük âlim, İmam’ın vefatından sonra Ayetullah Seyyid Ali Hamaneî’nin de yanında yer almış ve mektep adına oldukça önemli faaliyetlere imza atmıştı.
 
Merhum İmam Humeynî, Allame Tabatabaî ve Ayetullah Behcet’in bizlere mirası olan bu değerli Ehl-i Beyt âlimimizin vefatı bizleri derinden üzmüş ve bu münasebetle, başta İmam-ı Zaman (af) olmak üzere, İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamaneî'ye, tüm sevenlerine, özellikle de Kum İlim Havzalarına ve Aziz Müslümanlara başsağlıklarımızı arz ediyoruz.
 
Yine Ehlibeyt Âlimleri Derneği olarak; Merhum’un değerli evlatları ile geride kalan tüm yakınlarına başsağlığı diler, Yüce Allah’tan yolundan ayrılmadığı Ehl-i Beyt ile haşretmesini niyaz ederiz.
 
 
 
01.01.2021
İstanbul
 
 
 
 
Ehlader HABER
 
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler